chor MAGNIFICAT
Dzień 22 marca 2006 roku w parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kosztowach, zapisał się powołaniem do życia chóru parafialnego. Ówczesny proboszcz ks. Jan Michalski przez kilka niedziel ogłaszał nabór chętnych do śpiewania.

W tą pamiętną środę w salce przy parafii zebrała się spora grupa parafian (kobiet oczywiście było więcej). Pierwszymi chórzystami zostali: Bronisława Matuszczyk, Róża Michalska, Urszula Andryszczyk, Agata Duży, Aneta Janicka, Monika Piekorz, Dorota Urbańczyk, Monika Janota, Aleksandra Makosz, Bronisława Załuczkowska, Barbara Gajda, Iwona Jochemczyk, Barbara Knybel, Marzena Dreinert, Halina Dreinert, Małgorzata Makosz, Anna Ciesiółka, Elfryda Tuszyńska, Barbara Drobiec, Irena Misterek, Róża Hamerla,Elżbieta Tylek, Urszula Rozga, Natalia Głąbek, Maria Porwit, Marian Pięta, Dominik Drobiec, Stefan Jałowiecki, Ryszard Pajonk, Krzysztof Rozga, Henryk Kowalski, Piotr Kasperski, Ryszard Pakuła, Stefan Niedbałka, Rudolf Tuszyński.

Chórmistrzem został pan Roman Jochymczyk, opiekunem ks. Jan Michalski.
Po roku od powstania tj. w kwietniu 2007 chór przyjął nazwę: "Magnificat".
      W 2009 roku parafię objął ks. Andrzej Słabkowski. Po rezygnacji pana Jochymczyka nowym dyrygentem chóru została pani Aleksandra Gąsiorczyk.

Chór to przede wszystkim wspólnota, która modli się śpiewem, dlatego staramy się być obecni w życiu naszej parafii właśnie poprzez śpiew, spełniając posługę muzyczną w czasie liturgii. W okresie bożonarodzeniowym zapraszamy parafian na wspólne kolędowanie. Bierzemy udział w koncertach maryjnych, pasyjnych, kolędowych organizowanych na terenie naszego miasta i nie tylko. Lubimy ze sobą przebywać, dlatego też organizujemy spotkania z okazji świętej Cecylii, spotykamy się na ognisku.

Żeby chór mógł sprawnie funkcjonować potrzebni są ludzie.
W sopranach są to panie:
Natalia Głąbek, Róża Hamerla, Anna Król, Róża Michalska, Irena Misterek, Elfryda Tuszyńska.

W altach panie:
Ilona Czok, Halina Dreinert, Barbara Gajda, Elżbieta Kost, Małgorzata Makosz, Bronisława Matuszczyk, Maria Porwit, Urszula Rozga, Elżbieta Tylek.

W tenorach panowie:
Paweł Gąsiorczyk, Piotr Kasperski, Stefan Niedbałka.

W basach panowie:
Stefan Jałowiecki, Stanisław Klimczok, Henryk Kowalski, Krzysztof Rozga, Rudolf Tuszyński.

Od strony organizacyjnej o chór dbają:
Urszula Rozga– prezes ( wcześniej funkcję tę pełnili:Halina Dreinert, Barbara Knybel)
Krzysztof Rozga – z-ca prezesa
Maria Porwit – sekretarz ( wcześniej Urszula Andryszczyk)
Bronisława Matuszczyk – skarbnik ( wcześniej Dominik Drobiec)
Od strony muzycznej Aleksandra Gąsiorczyk, a duchowej ks. proboszcz Jan Sołtysik.

chor

foto:Zakład Fotograficzny Krzysztof Rozga

Próby chóru odbywają się w środy o godz. 18.45.
Wszystkich chętnych i lubiących śpiew zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszego chóru.