Przy powstającej parafii M.B.Częstochowskiej w Kosztowach został powołany Zespół Charytatywny.

Od początku działalności Zespół zajmował się przede wszystkim:

- pomocą osobom starszym, samotnym i obłożnie chorym w szczególności poprzez wykonywanie czynności pielęgnacyjno-opiekuńczych, udzielanie wsparcia przy pracach domowych oraz w robieniu zakupów;

- rozdzielaniem dla potrzebujących darów napływających z zagranicy (szczególnie w okresie stanu wojennego - lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku) oraz gromadzonych w ramach parafialnych zbiórek odzieży, żywności i innych rzeczy;

- prowadzenie wspólnie z członkami Akcji Katolickiej kilka razy w roku zbiórek pieniędzy na cele Caritas.

Zespół angażował się także w pomoc dla osób dotkniętych klęskami żywiołowymi, takimi jak pożary, które na przestrzeni kilkunastu lat miały miejsce w naszej parafii. W 2010 roku dwukrotnie strawiły one dobytek dwóch rodzin. Również w 2010 roku niósł pomoc dla powodzian poprzez zbiórki pieniędzy, odzieży i sprzętu gospodarstwa domowego.

Członkowie Zespołu biorą udział w pielgrzymkach naszego dekanatu i dwa razy w roku uczestniczą w dniach skupienia w kościele pw. Ścięcia Jana Chrzciciela na Bończyku.

W zespole udzielają się trzy osoby. Zespołem opiekuje się ks. proboszcz Jan Sołtysik.

Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.parafiakosztowy.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.