Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci

zwane Apostolstwem Dobrej Śmierci, zostało zatwierdzone przez Papieża Piusa X, dnia 22 lipca 1908 roku i powierzone opiece misjonarzy ze Zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny we Francji (z siedzibą w Tinchebray).

30 maja 1987 roku Prymas Polski kard. Józef Glemp oficjalnie zatwierdził Polską Filię Stowarzyszenia w Górce Klasztornej.

Opiekę nad Apostolstwem Dobrej Śmierci w Polsce sprawują Misjonarze Świętej Rodziny.

CEL STOWARZYSZENIA:

Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które ma przygotować do godnego, chrześcijańskiego umierania.

Wstępującym do Stowarzyszenia poprzez swoje modlitwy i ofiary pragną wyjednać:

- dla wiernych katolików -  wytrwanie w Łasce uświęcającej,

- dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia,

- dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć.

W naszej Parafii za zgodą ks. Proboszcza Jana Michalskiego zostało założone Apostolstwo Dobrej Śmierci w dniu 6 maja 2005 roku przez zelatorkę Eugenię Sojka z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Mysłowicach – Janowie.

Od lipca 2009 do lutego 2015 roku duchownym opiekunem Apostolstwa Dobrej Śmierci był ks. proboszcz Andrzej Słabkowski. Od marca 2015 roku opiekę te sprawuje ks. proboszcz Jan Sołtysik.

Spotkania w naszej parafii Apostolstwa Dobrej Śmierci odbywają się w pierwszy czwartek miesiąca.

Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.parafiakosztowy.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.