Wystarczy iskra. W przypadku naszej scholi była nią osoba ks. Jana Sołtysika. To właśnie on zaczął gromadzić dzieci przed mszą św. w niedzielę i śpiewać z nimi. Szybko okazało się, że jest wiele dzieci, które czynią to z radością i czekają niecierpliwie na to śpiewanie.
     Z tych spotkań wyłoniła się schola, czyli grupa dzieci pełnych radości, otwartych na muzykę, śpiew, pragnących śpiewać Panu Bogu i ludziom.
     Spotykamy się raz w tygodniu, w soboty od 10.00 do 11.00. Podczas tych spotkań powtarzany jest repertuar i poznawane są nowe utwory. Spotkania te wymagają systematyczności, właściwego zaangażowania, poniesionego trudu, pewnego wyrzeczenia, ale za to dają wiele satysfakcji i radości ze wspólnego przebywania.
     W niedzielę o 10.00 śpiewamy z dziećmi z parafii i przygotowujemy się do liturgii. Mamy nadzieję, że starczy nam zapału i z tej iskry powstanie płomień, który będzie się palił bardzo długo.
foto1foto2foto3foto4
Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.parafiakosztowy.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.