III RODZINNY FESTYN PARAFIALNY - 23 czerwca 2012r.

Zdjęcia z festynu w zakładce "Z życia parafii"

Dzień 23 czerwca 2012 roku, sobota, piękne popołudnie to czas wielkiej radości, życzliwości i zabawy w parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kosztowach podczas trwania III Rodzinnego Festynu Parafialnego. Festyn w Kosztowach to jedno że szczególnie ważnych wydarzeń, w które zaangażowane są niemal wszystkie grupy parafialne działające przy naszym kościele.
       Podziękowania za organizację festynu należą się wszystkim parafianom z Kosztów, którzy należą do różnych wspólnot i stowarzyszeń działających przy naszej parafii. Nie wymienimy nikogo z imienia i nazwiska by nikt nie został pominięty lub zapomniany w podziękowaniach. Dziękujemy, również wszystkim uczestnikom, bez których nie było by tego wspaniałego festynu i tyle radości. Słowa uznania i podziękowania należą się też wszystkim sponsorom i ofiarodawcom. Składamy serdeczne Bóg Zapłać!!!
       Festyn rozpoczął się tradycyjnie od gier i zabaw dla wszystkich dzieci. Następnie wystąpiły chyba wszystkie maluchy z kosztowskiego przedszkola, było wesoło i kolorowo. Na zakończenie tej części imprezy dzieci w liczbie 43 odśpiewały wraz z prowadzącym piosenkę Euro 2012 „Koko, koko Euro spoko”.
Kolejnym punktem festynu był występ zespołu „Karolinki” z mysłowickiego gimnazjum, po którym na scenie zaprezentował się zespół młodzieżowy działający przy parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim. Młodzi artyści po zaprezentowaniu swojego repertuaru pieśni otrzymali sporą ilość braw. Kolejny śląski akcent festynu to występ Zespołu Miłośników Śpiewu „Kosztowioki”.
Po występach zespołów artystycznych odbyły się konkursy par małżeńskich. Pierwszy to „Ślônski trôjbôj dlo chopôw” (szczylanie do tora na punkty, brôniynie elwrôw, podbijanie bala nogom i kepkôm) a drugi to „Ślônski trôjbôj do babôw” (ciepanie nudekulôm na dalekość, ciepanie nudekulôm do chopa, kiery wraco ze szpilu, ciepanie nudekulôm do chopa, kiery leży łobżarty). Kolejny konkurs zatytułowany „Czy znosz swojiego Farorza” dotyczył epizodów z życia ks. proboszcza Andrzeja.
Oczekiwanym wydarzeniem naszego parafialnego festynu było losowanie nagród spośród cegiełek przygotowanych dla uczestników festynu, którego główną nagrodą był telewizor LCD HD ufundowany przez proboszcza.
Pod koniec festynu tradycyjnie zagrał zespół „PRESET”, który nie tylko bawił uczestników festynu ale zapewnił nagłośnienie całej imprezy.
Podczas festynu można było smacznie zjeść, była możliwość przejażdżki na koniach. Strażacy umożliwili zobaczenie Kosztów z „lotu ptaka” i przejażdżkę zabytkowym wozem strażackim. Nie zabrakło również wystawców drobnego inwentarza.
Imprezą towarzyszącą był turniej piłkarski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, który rozegrany był na obiekcie sportowym „Unia Kosztowy”.
Na zakończenie festynu ks. proboszcz Andrzej Słabkowski podziękował wszystkim organizatorom, darczyńcom oraz uczestnikom za wspólnie radośnie spędzone chwile. Następnie wszyscy wspólnie odmówili modlitwę i odśpiewali ulubioną oazową pieśń bł. Jana Pawła II „BARKĘ”.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
                                                                                                                   bł. Jan Paweł II